* Organizator si pridržuje pravico do sprememb v programu.

SREDA, 1. APRIL 2020
10:00 – 12:00

OTVORITEV DOGODKA IN UVODNA PREDAVANJA

10:00 – 12:00

POZDRAVNI GOVORI

ROK SVETEK
Generalni direktor
ADRIA KOMBI

DR. DANICA PURG
Predsednica in dekanja
IEDC-POSLOVNA ŠOLA BLED

PAOLO BISOGNI
Predsednik
EVROPSKO LOGISTIČNO ZDRUŽENJE

IGOR ŽULA
Predsednik
SLOVENSKO LOGISTIČNO ZDRUŽENJE

TRENDI & STRATEGIJE V OSKRBOVALNI VERIGI/LOGISTIKI 

Prof. dr. THOMAS WIMMER
Predsednik izvršnega odbora
BVL NEMČIJA

JUŽNO KOREJSKI MODEL AVTOMATIZIRANEGA CARINJENJNA – PRIMER DOBRE PRAKSE

DANIEL MOON
Čezmorska prodajna ekipa, vodja ekipe
CUSTOMS UNI-PASS INTERNATIONAL AGENCY

KONKURENČNE PREDNOSTI BALKANSKE REGIJE ZA INVESTICIJE V ČASU INDUSTRIJE 4.0. 

SPYROS OLYMPIOS
Častni predsednik Grškega logističnega inštituta 
HILME GRČIJA

13:30 – 15:45

DIGITALIZACIJA IN CELOVITA POSLOVNA TRANSFORMACIJA

13:30 – 15:45

OD TABLE PIŠI- BRIŠI DO CELOVITE DIGITALIZACIJE POSLOVANJA – PRIMER DOBRE PRAKSE

NATAŠA POGAČNIK
Generalna direktorica
SIGR TRANSPORT & LOGISTIKA

PROJEKT RELOAD – DIGITALIZACIJA V INTERNI LOGISTIKI V PODJETJU KOMSA  – PRIMER DOBRE PRAKSE
(ELA AWARD – NAJBOLJŠI PROJEKT LOGISTIKE 2019)

GERNOT GRAEBNER
Direktor oskrbovalne verige
KOMSA Group

CELOVITO UPRAVLJANJE KOMPLEKSNEGA BLAGOVNEGA TOKA SKOZI ENOTNO DIGITALNO PLATFORMO

GREGOR HUMAR
CEO 
SMART CARGO 

OKROGLA MIZA

16:05 – 18:20

LOGISTIKA V PROIZVODNJI

16:05 – 18:20

CELOVITA TEHNOLOŠKA IN PROCESNA MODERNIZACIJA LOGISTIKE V PODJETJU* 

 

 

 

 

CELOVITA TRANSFORMACIJA OSKRBE PROIZVODNJE Z ORIENTACIJO NA ZNIŽEVANJE OPERATIVNIH STROŠKOV INTERNE LOGISTIKE IN POVEČEVANJEM UČINKOVITOSTI – PRIMER DOBRE PRAKSE 

 

GREGOR GORŠE
Vodja oddelka avtomatizacije procesov
REVOZ

OKROGLA MIZA

 

 

 

 

 

 

18:40 – 19:40

PODELITEV NAGRAD

18:40 – 19:40

NAGRADA ZA ŽIVLJENJSKO DELO

SLZ NAGRADA LOGIST LETA

20:00

VEČERNI DOGODEK

20:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13:30 – 15:45

DIGITALNA TRANSFORMACIJA V MEDNARODNI ŠPEDICIJI

13:30 – 15:45

TRADE LENS BLOCKCHAIN PLATFORMA – DIGITALIZACIJA V GLOBALNIH OSKRBOVALNIH VERIGAH IN TRANSFORMACIJA V TRGOVANJU – PRIMER DOBRE PRAKSE  

FANNY HERVÉ
Business development executive for south Europe
TRADELENS INDUSTRY PLATFORM
IBM FRANCE

POPOLNO ZADOVOLJSTVO Z DIGITALNIMI REŠITVAMI ZA ŠPEDICIJO – PRIMER DOBRE PRAKSE

FRANCISCO MONTENEGRO
Vodja poslovne in razvojne startegije
CONSOLFREIGHT

KAKO LAHKO PODJETJA V TRADICIONALNI INDUSTRIJI NADGRADIJO TEHNOLOGIJO IN POSTANEJO MODERNA IN UČINKOVITA BREZ VEČJIH TEHNOLOŠKIH INVESTICIJ – PRIMER S PRAKSE

MARCIN ZARZECKI
CEO
QUOTISS

OKROGLA MIZA

16:05 – 18:20

VPLIV SPREMEMBE CARINSKIH PREDPISOV NA MEDNARODNO TRGOVINO

16:05 – 18:20

1.1.21 – SPREMEMBE PRI CARINJENJE POŠTNIH POŠILJK

MARJAN OSVALD
Direktor področja  mednarodnih odnosov
Pošta Slovenije

SPREMEMBE EVROPSKE CARINSKE
ZAKONODAJE V LETIH 20/21

BORIS KASTELIC
Direktor uprave za carine
FINANČNA UPRAVA REPUBLIKE SLOVENIJE 

GLOBALIZACIJA INFORMACIJSKE TEHNOLOGIJE T V CARINJENJU      

VLAD BILANOVSKY   
Vodja korporativnega razvoja 
WISETEACH GLOBAL                

INCOTERMS 2020 – SPREMEMBE IN NOVOSTI

mag. MARKO DJINOVIĆ
Ekspertni svetovalec
MEDNARODNA TRGOVINSKA ZBORNICA ICC SLOVENIJA

DR. ANDREJ FRIEDL
Generalni sekretar
MEDNARODNA TRGOVINSKA ZBORNICA ICC SLOVENIJA

 

 

 

 

 

20:00

VEČERNI DOGODEK

20:00
ČETRTEK, 2. APRIL 2020
10:00 – 12:30

UMETNA INTELIGENCA

10:00 – 12:30

UMETNA INTELIGENCA IN ROBOTIZACIJA – PRIHODNOST V OSKRBOVALNIH VERIGAH

MARKUS KÜCKELHAUS
Podpredsednik za inovacije in raziskave trgov
DHL CUSTOMER SOLUTIONS & INNOVATION

“BIG DATA” IN “STROJNO UČENJE” ZA NAPOVEDOVANJE IN PLANIRANJE PROIZVODNJE –  PRIMER DOBRE PRAKSE

JUAN PÉREZ DE LEMA   
COO
SEUR

UMETNA INTELIGENCA IN STROJNO UČENJE ZA POVEČEVANJE PRODUKTIVNOSTI – Q FAKTOR, IJS

MAJA SKRJANC
QLECTOR

MARKO GROBELNIK
Tehnični direktor
QLECTOR, Digital Champion of Slovenia at EC

OKROGLA MIZA



14:30 – 16:00

LOGISTIKA 2025

14:30 – 16:00

LOGISTIKA NA POTI V VISOKOTEHNOLOŠKO INDUSTRIJO

dr. THOMAS IRRENHAUSER
Vodja projektov robotizacije, avtonomne vožnje in trajnosti v logistiki 


M. Sc. MARIO TRAUTNER
Produktni vodja za robotizacijo v logistiki 
BMW GROUP

CELOVITA PRENOVA LOGISTIKE Z UVEDBO SISTEMA ZA AVTOMATSKO POPOLNJEVANJE SKLADIŠČ (AWR) IN AVTOMATIZACIJA V HRAMBNIH IN ODPREMNIH PROCESIH – PRIMER S PRAKSE

TADEJ POJBIČ
vodja logistike
KEMOFARMACIJA

mag. ANJA PRAŠNIKAR LIPOLD 
Vodja upravljanja zalog
KEMOFARMACIJA

PRENOSNO UČENJE  ROBOTSKIH POBIRAL – PRIMER DOBRE PRAKSE 

ROMAN SCHNABL
Podpredsednik, produktno vodenje 
KNAPP AG 

16:20 – 18:10

LOGISTIKA 2025

16:20 – 18:10

SPREMEMBE NA TRGU ELEKTRIČNIH VOZIL POTREBUJEJO DRUGAČEN PRISTOP PRI UPRAVJANJU LOGISTIKE –
PRIMER DOBRE PRAKSE

ORGAN TOLGA
direktor prodaje in marketinga 
GEFCO

CELOVITA OPTIMIZACIJA V PLANIRANJU TRANSPORTA*

 

PREHOD NA JIT (JUST IN TIME) MANAGEMENT TOVORNEGA PROMETA S POMOČJO ENOTNE SPLETNE PLATFORME, KI POVEZUJE PROIZVODNJO, LOGISTIKO IN ZUNANJE PREVOZNIKE – PRIMER DOBRE PRAKSE

DAMJAN ŠKRABL
vodja SC-IT
HENKEL MARIBOR

OKROGLA MIZA: KAKO PRISTOPITI K POPOLNI TEHNOLOŠKI TRANSFORMACIJI 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




14:30 – 16:00

KOMPLEKSNE POŠILJKE IN PROJEKTNO PAKIRANJE

14:30 – 16:00

USTVARJANJE VISOKE DODANE VREDNOSTI SKOZI LOGISTIČNO VERIGO  KOMPLEKSNIH IZVENGABARITNIH TOVOROV  – ODPRTA DISKUSIJA S PREDSTAVITVIJO KONKRETNIH PRIMEROV

KLEMEN BUTALA
Vodja komerciale
COMARK

ANDREA SACIN
CEO
PAKLOG

MARIN ŠKUFCA
CEO
LIBURNIA

 

 

 

PETEK, 3. APRIL 2020
9:00 – 12:00

NOVE TEHNOLOGIJE V LOGISTIKI

9:00 – 12:00

OTVORITEV PLENUMA & PREDSTAVITEV

PROF. PIETRO EVANGELISTA
CNR-IRISS NAPLES (IT)

OBLJUBE IN NEUSPEHI NOVIH TEHNOLOŠKIH REŠITEV V LOGISTIKI

PROF. RENÉ DE KOSTER
ERASMUS UNIVERSITY ROTTERDAM (NL)

»CROWD LOGISTICS « ZA DOSTAVO NA ZADNJI MILJI: INICIATIVE, UJEMANJE IN OBLIKOVANJE MREŽ

PROF. STEFAN MINNER,
TECHNISCHE UNIVERSITÄT MÜNCHEN (DE)

PREDIKTIVNA ANALITIKA NA LOGISTIČNIH TRGIH

PROF. SAMUEL FOSSO WAMBA,
TOULOUSE BUSINESS SCHOOL (FR)

OKROGLA MIZA: VPLIV NOVIH TEHNOLOGIJ NA ČLOVEŠKE VIRE V LOGISTIKI – OSKRBOVALNIH VERIGAH 

13:15 – 15:20

LOGISTIKA NA BALKANU

13:15 – 15:20

OTVORITEV PLENUMA & PREDSTAVITEV

PROF. DANUTA KISPERSKA-MOROŃ
UNIVERSITY OF ECONOMICS IN KATOWICE (PL)

POMORSKI KORIDORJI IN NOVA SVILNA POT

PROF. DRAGAN ČIŠIĆ,
UNIVERSITY OF RIJEKA (HR)

IZZIVI LOGISTIKE V SREBRNI EVROPSKI EKONOMIJI IN SLOVENSKEM RURALNEM OKOLJU

PROF. MARIJA BOGATAJ,
UNIVERSITY OF LJUBLJANA (SVN)

KRATKE OSKRBOVALNE VERIGE V SLOVENSKEM KMETIJSTVU 

PROF. ANDREJ LISEC
UNIVERZA V MARIBORU (SVN)

ZAKLJUČEK KONGRESA & “RAZISKOVALNEGA DNEVA”

PROF. HANS-CHRISTIAN PFOHL
HEAD OF ELA RESEARCH COMMITTEE, TECHNISCHE UNIVERSITÄT DARMSTADT (DE)